Zadole czeka na Światowe Dni Młodzieży 2016 Drukuj E-mail
Najbliższe Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się 25 - 31 lipca 2016 roku w Krakowie, zgromadzą młodzież z całego świata na modlitwie z papieżem Franciszkiem. To ważne wydarzenie duchowe poprzedzać będą Dni w Diecezji. Czas od 20 do 25 lipca 2016, czyli tydzień poprzedzający główne celebracje ŚDM, młodzi spędzą w diecezjach całej Polski, w tym również na terenie archidiecezji katowickiej, która będzie gościć ponad 20 tys. pielgrzymów. Kilkadziesiąt osób spędzi ten czas w naszej parafii.

Wyjątkowym przeżyciem dla uczestników Światowych Dni Młodzieży jest możliwość zakwaterowania u rodzin, co umożliwia nawiązanie bliższych relacji, wzajemnego poznania się i dzielenia swoją wiarą.

Organizatorzy ŚDM zwracają się więc z prośbą do rodzin naszej parafii, by okazały śląską gościnność i na czas Dni w Diecezji otworzyły swoje domy i zechciały przyjąć młodzież. Nieznajomość języka obcego nie powinna być barierą, bowiem liczy się przede wszystkim otwartość i serdeczność. Parafialne centrum ŚDM pomoże także w przygotowaniu „słowniczka pierwszego kontaktu”.

Rodzina przyjmująca młodych (co najmniej 2 osoby, ponieważ pielgrzymi nigdy nie nocują pojedynczo) zapewnia nieodpłatnie miejsce do spania (np. kanapę, materac lub karimatę) bez pościeli (uczestnicy posiadają śpiwory), dostęp do łazienki oraz śniadanie. Niektóre punkty programu (modlitwy, adoracje) będą kończyć się w późnych godzinach wieczornych, dlatego miejsce noclegu musi być wtedy dostępne. Młodzież sama organizuje przyjazd do miejsca zakwaterowania oraz dojazd na centralne wydarzenia do Krakowa. Ze względu na nieznajomość okolicy przez pielgrzymów, rodziny mogą być poproszone o ich „odbiór” spod kościoła. 

Rodziny, które chciałaby przyjąć do siebie młodzież, prosimy o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który będzie rozdawany przez kapłanów podczas tegorocznych odwiedzin kolędowych. Formularz będzie można także pobrać ze strony internetowej Parafii. Wypełnione formularze będzie można składać w zakrystii, najpóźniej do 25 stycznia 2015 r. 

Z chętnymi rodzinami będą następnie kontaktowali się przedstawiciele Parafialnego Centrum ŚDM.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Parafialne Centrum ŚDM (kontakt pod adresem: This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ) wraz z Księdzem Proboszczem i Księdzem Tomaszem. Zapytania można również kierować bezpośrednio do Diecezjalnego Centrum ŚDM Archidiecezji Katowickiej na adres e-mail: This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it  

Ponadto najważniejsze i bieżące informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej Parafii oraz na www.mlodzidlamlodych.pl.

Opracowanie:
Członkowie Parafialnego Centrum ŚDM