ŚDM 2016
Pożegnanie symboli ŚDM Drukuj E-mail
Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie młodzież oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, do udziału w pożegnaniu Symboli ŚDM, które odbędzie się 17.01.2015 r. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach i rozpocznie Eucharystią pod przewodnictwem Arcybiskupa Wiktora Skworca o godz. 12:00.
 
Plan spotkania:
 
12:00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca
 
13:00 Multimedialna prezentacja: Dotknęliśmy MIŁOŚCI. Modlitwa zawierzenia młodych
 
13:20 Przejście z Symbolami do WŚSD
 
13:45 Musical: Subito Santo – dedykowany św. Janowi Pawłowi II
 
15:00 Przejście z Symbolami ŚDM na Plac Andrzeja (PKP) + Raban + Koronka do Miłosierdzia Bożego
 
16:12 Odjazd Symboli do Gliwic
 
Przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży - peregrynacja symboli ŚDM Drukuj E-mail
13 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra przez młodych Brazylijczyków zostały przekazane młodym Polakom symbole ŚDM: krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Maryjny wizerunek – replika ikony Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego - towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży od Niedzieli Palmowej 2003 r., będąc „znakiem macierzyńskiej obecności Maryi wśród młodych, wezwanych, tak jak apostoł Jan, do przyjęcia Jej w swoim życiu” (św. Jan Paweł II, 10.04.2003 r.).

Od kwietnia 2014 r. symbole peregrynują kolejno po polskich diecezjach. Ideą peregrynacji jest ukazanie krzyża nie tyle w przestrzeni sakralnej, co w szkołach, uniwersytetach, akademikach, szpitalach, zakładach karnych. Peregrynacja Symboli ŚDM w Archidiecezji Katowickiej odbędzie się od 3 do 17 stycznia 2015 roku, a szczegółowy plan można pobrać tutaj. 

 
Zadole czeka na Światowe Dni Młodzieży 2016 Drukuj E-mail
Najbliższe Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się 25 - 31 lipca 2016 roku w Krakowie, zgromadzą młodzież z całego świata na modlitwie z papieżem Franciszkiem. To ważne wydarzenie duchowe poprzedzać będą Dni w Diecezji. Czas od 20 do 25 lipca 2016, czyli tydzień poprzedzający główne celebracje ŚDM, młodzi spędzą w diecezjach całej Polski, w tym również na terenie archidiecezji katowickiej, która będzie gościć ponad 20 tys. pielgrzymów. Kilkadziesiąt osób spędzi ten czas w naszej parafii.

Wyjątkowym przeżyciem dla uczestników Światowych Dni Młodzieży jest możliwość zakwaterowania u rodzin, co umożliwia nawiązanie bliższych relacji, wzajemnego poznania się i dzielenia swoją wiarą.

Organizatorzy ŚDM zwracają się więc z prośbą do rodzin naszej parafii, by okazały śląską gościnność i na czas Dni w Diecezji otworzyły swoje domy i zechciały przyjąć młodzież. Nieznajomość języka obcego nie powinna być barierą, bowiem liczy się przede wszystkim otwartość i serdeczność. Parafialne centrum ŚDM pomoże także w przygotowaniu „słowniczka pierwszego kontaktu”.

Rodzina przyjmująca młodych (co najmniej 2 osoby, ponieważ pielgrzymi nigdy nie nocują pojedynczo) zapewnia nieodpłatnie miejsce do spania (np. kanapę, materac lub karimatę) bez pościeli (uczestnicy posiadają śpiwory), dostęp do łazienki oraz śniadanie. Niektóre punkty programu (modlitwy, adoracje) będą kończyć się w późnych godzinach wieczornych, dlatego miejsce noclegu musi być wtedy dostępne. Młodzież sama organizuje przyjazd do miejsca zakwaterowania oraz dojazd na centralne wydarzenia do Krakowa. Ze względu na nieznajomość okolicy przez pielgrzymów, rodziny mogą być poproszone o ich „odbiór” spod kościoła. 

Rodziny, które chciałaby przyjąć do siebie młodzież, prosimy o pobranie i wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który będzie rozdawany przez kapłanów podczas tegorocznych odwiedzin kolędowych. Formularz będzie można także pobrać ze strony internetowej Parafii. Wypełnione formularze będzie można składać w zakrystii, najpóźniej do 25 stycznia 2015 r. 

Z chętnymi rodzinami będą następnie kontaktowali się przedstawiciele Parafialnego Centrum ŚDM.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Parafialne Centrum ŚDM (kontakt pod adresem: This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ) wraz z Księdzem Proboszczem i Księdzem Tomaszem. Zapytania można również kierować bezpośrednio do Diecezjalnego Centrum ŚDM Archidiecezji Katowickiej na adres e-mail: This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it  

Ponadto najważniejsze i bieżące informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej Parafii oraz na www.mlodzidlamlodych.pl.

Opracowanie:
Członkowie Parafialnego Centrum ŚDM

 
Strona 1 of 1